Tentativă de suicid la metrou. O femeie a fost extrasă de sub garnitura unui tren, în stația Constantin Brâncoveanu

Metrou / Arhivă
21 January 2026, 16:38 (actualizat 21 January 2026, 17:17)

O femeie de 60 de ani a fost extrasă, joi după-amiază, de sub o garnitură de metrou, în stația Constantin Brâncoveanu, sector 4, București, anunță Inspectoratul pentru Situații de Urgență.

ACTUALIZARE: Circulaţia trenurilor de metrou între staţiile Piaţa Sudului – Eroii Revoluţiei, firul II, şi Tudor Arghezi – Piaţa Sudului, firul 1, a fost reluată în condiţii normale începând cu ora 16:00, a anunţat miercuri Metrorex.

Potrivit sursei citate, trenurile au circulat în sistem pendulă între staţiile respective, din cauza unei posibile tentative de suicid care a avut loc în jurul orei 14:40, în staţia de metrou Constantin Brâncoveanu.


După deconectarea rețelei de electricitate, echipajele ISU au realizat accesul la victimă.

În urma evaluării medicale a rezultat că victima avea multiple traumatisme și în scurt timp a fost transportată la Spitalul Clinic de Urgență Bagdasar-Arseni.

Pentru gestionarea situației de urgență, ISU a intervenit cu o autospecială de stingere, o autospecială de descarcerare, Detașamentul Special de Salvatori și 2 echipaje SMURD.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite