Tânăr acuzat că și-a omorât mama în Franța și i-a incendiat trupul, prins în Cluj. Bărbatul a fost plasat în arest provizoriu pentru 15 zile

15 January 2026, 21:01

Un tânăr de 23 de ani, acuzat că și-a omorât mama în Franța și i-a incendiat trupul, a fost prins de polițiștii clujeni într-un centru comercial din oraș.

Bărbatul a fost plasat de instanță în arest provizoriu pentru 15 zile, timp în care trebuie tradus în română mandatul european emis de autoritățile franceze.

El este suspectat că și-a ucis mama, medic cardiolog, într-un oraș din Franța, anul trecut, la finalul lunii octombrie. De atunci, fiul femeii este căutat.

Potrivit avocatei, tânărul nu recunoaște acuzațiile, dar a declarat instanței că este de acord cu extrădarea.

De asemenea, a precizat că are probleme medicale de natură psihică, fără să prezinte însă acte doveditoare.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite