AUR a depus o moţiune simplă împotriva ministrului de Interne. Luni, dezbatere şi vot

17 December 2025, 11:11 (actualizat 17 December 2025, 12:59)

Liderul senatorilor AUR, Petrişor Peiu, a depus, miercuri, în plenul Senatului, moţiunea simplă împotriva ministrului de Interne, Cătălin Predoiu.

„Domnule preşedinte, vă rog să luaţi act că depunem astăzi moţiunea simplă intitulată ‘România are prea mult noroc pentru a mai avea nevoie de politicieni mediocri. Culpa morală şi eşecul politic al ministrului Cătălin Marian Predoiu’. Moţiunea este însoţită de 42 de semnături de susţinere şi vă rugăm să programaţi dezbaterea şi votul”, a afirmat Peiu.

Preşedintele Senatului, Mircea Abrudean, a precizat că moţiunea simplă depusă de grupul parlamentar AUR va fi dezbătută şi votată luni, 22 decembrie.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite