Un senator a fost prins fără permis la volan pentru a treia oară

8 November 2025, 17:56


Senatorul Paul Pintea, devenit celebru după ce și-a trecut în CV cu studii inventate, a ajuns din nou în atenția publică. A fost prins vineri seara în timp ce conducea fără permis, așa cum s-a mai întâmplat de două ori, anul trecut și anul acesta.

De altfel, în martie 2024 a și fost condamnat definitiv la un an și două luni de închisoare cu suspendare pentru că a condus fără permis. În vară, Înalta Curte i-a contopit pedeapsa cu una nouă, după ce a fost prins încă o dată la volan, fără permis.

Iar acum, a recidivat, spun surse judiciare.

S-a întâmplat la Zalău. Fără să dea numele persoanei vizate, Poliția a anunțat că șoferul unui autoturism a refuzat să oprească la semnal. Agenții au pornit în urmărirea lui, l-au oprit și au constatat că avea permisul suspendat.

Paul Pintea a devenit senator în decembrie anul trecut, pe lista Partidului Oamenilor Tineri, iar apoi a rămas neafiliat.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă