Tânărul care a agresat un livrator străin în București a fost trimis în judecată

Livrator din Bangladesh agresat
8 October 2025, 12:36 (actualizat 8 October 2025, 13:41)

Tânărul care a agresat un livrator străin a fost trimis în judecată de către procurorii Parchetului Sectorului 2. Făptașul este în prezent arestat la domiciliu.

La finalul lunii august, un tânăr de 20 de ani a lovit un livrator din Bangladesh și a făcut afirmații rasiste.

Întâmplarea a făcut ca la scenă să asiste și un polițist aflat în timpul liber care a intervenit și l-a imobilizat pe agresor.

A urmat cercetarea judiciară și astăzi tânărul a fost trimis în judecată sub acuzațiile de loviri și alte violențe și utilizarea în public de sloganuri fasciste, legionare, rasiste sau xenofobe.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă