Festivalul “Nostalgia” a încheiat seria evenimentelor muzicale organizate în stațiunile de pe litoral, în acest sezon estival

31 August 2025, 13:19 (actualizat 31 August 2025, 13:23)

A fost ultima noapte de petrecere la malul mării din acest sezon estival. Festivalul Nostalgia a încheiat seria evenimentelor muzicale organizate în stațiunile de pe litoral. Pe scenă au urcat formații care au amintit spectatorilor de atmosfera anilor ’90 şi 2000.

Ca la o discotecă de acum 25 sau 30 de ani.

Aşa a fost atmosfera pe plaja din Mamaia Nord.

DJ-ii au mixat melodii ale trupelor românești și străine pe care turiștii de toate vârstele au dansat fără oprire.

Festivalul a fost ocazia perfectă și pentru petrecerile organizate de câteva tinere înainte de a deveni mirese.

Festivalul Nostalgia a unit pe litoral mii de turiști din țară și din străinătate.

Și s-a încheiat cu invitați surpriză: trupa spaniolă de muzică pop Las Ketchup, cunoscută mai ales pentru melodia lansată în 2002, “Aserejé”.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite