Un tunel industrial s-a prăbușit în Los Angeles, SUA. 31 de muncitori au fost salvaţi
Galeria subterană, care face parte dintr-un proiect de salubrizare de sute de milioane de dolari, s-a surpat în timpul lucrărilor.
Existau temeri că muncitorii s-ar afla foarte departe de locul de acces în tunel, chiar la câţiva kilometri de singura gură de intrare.
Imediat a fost declanşată o operaţiune de urgenţă. Peste 100 de pompieri ai departamentului din Los Angeles au fost mobilizaţi la faţa locului.
Muncitorii au fost ridicați în grupuri de câte maximum 8, cu ajutorul unei macarale de pe șantier.

