În mai multe județe, restricțiile impuse de epidemia de coronavirus au fost încălcate în Noaptea de Înviere
Au dat foc unor cauciucuri și au dansat. Participanții la petrecere au transmis live și pe rețelele de socializare.
Polițiștii au intervenit și au amendat 20 de persoane. Iar focul a fost stins de pompieri.
Și la Vizurești, în Dâmbovița, zeci de oameni s-au plimbat pe străzi, au cântat și au strigat și apoi au continuat petrecerea la cimitir, până la sosirea polițiștilor.
Aceștia au dat 6 amenzi de câte 20.000 de lei și 10.000 de lei pentru nerespectarea restricțiilor de circulație.

