Avertisment de la polițiști pentru Anamaria Gavrilă după ce a sunat la 112, pentru a evacua ziariștii de la Parlament

19 martie 2025, 16:42 (actualizat 19 martie 2025, 17:19)

Poliţia Capitalei a fost sesizată miercuri de o deputată cu privire la faptul că ar exista între ea şi mai mulţi reprezentanţi ai mass-media divergenţe verbale.

Este vorba despre deputata Anamaria Gavrilă, preşedintă a POT, notează Agerpres.

Potrivit unui comunicat al DGPMB, la faţa locului s-au deplasat poliţişti din cadrul Secţiei 17, care au constatat că reprezentanţii mass-media se aflau în exercitarea atribuţiilor de serviciu pe un hol din incinta Palatului Parlamentului.

S-a stabilit că reprezentanţii mass-media nu au încălcat prevederile legale, zona respectivă permiţând accesul acestora pentru desfăşurarea activităţilor, precizează sursa citată.

În urma verificărilor, persoana apelantă a fost sancţionată contravenţional, cu avertisment, conform prevederilor OG 34/2008, informează Poliţia Capitalei.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite