Sute de iranieni au sărbătorit, în centrul Teheranului, atacul lansat asupra Israelului
Câteva sute de iranieni s-au strâns aseară în centrul Teheranului pentru a sărbători atacul lansat asupra Israelului.
Imediat după ce televiziunea iraniană a anunţat începerea atacului, în centrul capitalei iraniene s-au adunat câteva sute de demonstranţi.
Fie pe jos, fie în maşini sau pe motociclete, şi-au exprimat bucuria că Israelul a fost atacat.
Demonstranţii, purtând steaguri Hezbollah şi palestiniene, au strigat „Moarte Israelului!” şi „Moarte Americii!”.

