Prima noapte la Festivalul Massif: Ploaie, lapoviță și alertă de urs
Festivalul de muzică electronică Massif din Poiana Braşov a început pe ploaie şi lapoviţă. Miile de tineri au dansat până dimineaţă în noroi, dar asta nu le-a stricat cheful. Nici mesajul de RO-Alert care îi avertiza de prezenţa unui urs în staţiune nu i-a speriat. Festivalul, aflat la a două ediţie, se încheie duminică.
Plouă de câteva zile în Poiana Brașov, iar aseară a fost lapoviță. Organizatorii fesivalului Massif au montat o podea de plastic în zona scenelor și pe alei. Chiar și așa, tinerii au dansat în noroi. S-au bucurat, însă, de experiență și au stat până la 3 dimineață.
Cel mai așteptat artist de pe scenă principala a fost Mahmut Orhan, un DJ și producător muzical turc.
De succes s-au bucurat și artiștii români. La recitalul lui Puya, spectatorii au cîntat alături de solist.
Nici mesajul Ro Alert care avertiza despre prezența unui urs în Poiana Brașov nu i-a alungat pe tineri de la festival.
Prima noapte de petrecere s-a terminat fără incidente grave. O persoană a fost oprită la intrare pentru că deținea substanțe interzise. Sute de poliţişti, jandarmi, dar şi forţe anti-tero au fost mobilizate în stațiune în perioada festivalului, care ține până duminică noaptea.

