Doi tineri au căzut cu mașina în Dunăre, după ce manevra de dat cu spatele nu a ieșit conform planului. Șoferul nu avea permis de conducere
Doi tineri de 18 ani din Brăila au plonjat cu maşina în apele Dunării şi au reuşit să iasă la limită din maşina care s-a scufundat.
Cei doi au ajuns pe malul fluviului, iar unul dintre ei, care nu are permis de conducere, și-a rugat prietenul să îl lase să se urce la volan. După ce a pornit maşina și a dat cu spatele, aceasta a luat-o la vale şi a ajuns în apă. Băieții au reușit să iasă în ultima clipă pe geam.
Polițiștii au deschis un dosar penal în acest caz.

