Doi tineri au căzut cu mașina în Dunăre, după ce manevra de dat cu spatele nu a ieșit conform planului. Șoferul nu avea permis de conducere

6 January 2024, 09:13 (actualizat 6 January 2024, 09:16)

Doi tineri de 18 ani din Brăila au plonjat cu maşina în apele Dunării şi au reuşit să iasă la limită din maşina care s-a scufundat.

Cei doi au ajuns pe malul fluviului, iar unul dintre ei, care nu are permis de conducere, și-a rugat prietenul să îl lase să se urce la volan. După ce a pornit maşina și a dat cu spatele, aceasta a luat-o la vale şi a ajuns în apă. Băieții au reușit să iasă în ultima clipă pe geam.

Polițiștii au deschis un dosar penal în acest caz.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite