27 de ore cu trenul, călătoria unei femei de la Galați la Arad
27 de ore a durat călătoria unei femei pe calea ferată, din Galați până în Arad. Un adevărat record negativ înregistrat din cauza vremii nefavorabile, spune conducerea companiei feroviare. Distanța a fost parcursă cu 2 trenuri și ambele au acumulat întârzieri.
Trenul Interregio București Nord-Curtici ar fi trebuit să ajungă în gara Arad, dimineață la ora 9.47, dar a avut o întârziere de peste 7 ore.
27 de ore. Atât a durat pentru o pasageră călătoria de la Galați la Arad. Femeia a plecat miercuri la prânz cu un tren care a acumulat întârzieri pe drum, așa că a pierdut legătura inițială către Arad. A fost nevoită să ia alt tren, dar și acesta a adunat peste 400 de minute întârziere.
400 de lei au costat biletele de tren de la Galați și până la Arad. Acum pasagera își vrea banii înapoi.
CFR Călători a transmis că situația a fost din cauza vremii nefavorabile, iar pe traseul București-Arad s-au rupt mai multe cabluri de alimentare cu energie electrică.

