"Stăm ca într-o cuşcă, cu geamurile închise ermetic". Călătorie de coșmar, cu trenul, din Baia Mare spre litoral

O călătorie cu trenul spre mare s-a transformat într-un coșmar de foc pentru mai mulți călători care au plecat din Baia Mare către Mangalia. 18 ore a durat drumul, iar în vagoane nu a fost aer condiționat, în condițiile în care temperatura a depășit 40 de grade. Trenul a ajuns la Mangalia cu o întârziere de 60 de minute, pentru că, pe drum, a avut și probleme tehnice.

Scandal în Gara Eforie. CFR a emis prea multe bilete pentru un tren cu un singur vagon

Sute de turiști și-au încheiat cu nervi vacanța la mare. Au vrut să se întoarcă acasă cu trenul, dar cum CFR a scos din funcțiune Trenurile Soarelui, de la Mangalia la Constanța a fost pus la dispoziție un singur vagon. Când trenul a ajuns în Eforie, foarte mulți călători care cumpăraseră bilet nu au putut urca. Au decis să-l blocheze pe șine până când CFR a trimis un tren suplimentar.

Ultima Oră

Cele mai citite