Vijelie la Arad. Vântul a luat pe sus decorațiunile de Crăciun din centrul orașului
Rafalele puternice de vânt au luat pe sus, joi seara, decorațiunile de Crăciun din centrul Aradului. În imaginile filmate de un martor se vede cum o trăsură din metal este purtată de vânt aproape 50 de m, peste cea mai circulată intersecție din oraș.
Din fericire, mașinile erau oprite, în acel moment, la culoarea roșie a semaforului. De asemenea, un brad instalat în squarul din apropiere a fost doborât de rafalele extrem de puternice și a ajuns pe carosabil. Trecătorii s-au grăbit să se adăpostească din calea vântului și a ploii. Aradul s-a aflat sub cod galben de vânt, iar rafalele au atins 50-60 km.

