VIDEO. Rapperul Snoop Dogg a venit la primul meci al lui Swansea de când a devenit investitor. Cum l-au primit fanii galezi
Rapperul și producătorul american Snoop Dogg a avut parte de primire zgomotoasă din partea fanilor, la prima sa vizită la clubul Swansea City, după ce a devenit investitor al formației galeze anul trecut.
Îmbrăcat în culorile lui Swansea, artistul în vârstă de 54 de ani a pășit pe teren înaintea meciului din Championship împotriva echipei Preston North End, trecând printr-o gardă de onoare formată din tineri fotbaliști din Țara Galilor, în timp ce peste 20.000 de fani fluturau prosoape albe.
Meciul s-a încheiat 1-1, Swansea marcând golul egalizator în minutul 95.
Antrenorul principal al lui Swansea, Vitor Matos, le-a declarat jurnaliștilor că Snoop Dogg a vorbit cu jucătorii în vestiar. „Este cineva căruia îi place să fie implicat. A fost implicat nu doar cu noi, ci și cu echipa olimpică (a SUA). Iubește cu adevărat sportul”, a adăugat Matos.
Swansea, aflată pe locul 14 în a doua ligă engleză, va juca sâmbătă împotriva echipei Ipswich Town.

