Un tramvai a sărit de pe şine, în zona Pieţei Traian, din Timișoara, și a ajuns pe trotuar

Tramvai / Arhivă
15 November 2024, 13:06

Incident grav seara trecută la Timişoara. Un tramvai a sărit de pe şine, în zona Pieţei Traian, a ajuns pe sensul opus şi s-a oprit pe trotuar. În momentul deraierii nu se aflau călători în garnitură şi nici oameni pe trotuarul respectiv.

La faţa locului au sosit imediat echipaje de la Societatea de Transport Public din Timişoara care au repus tramvaiul pe şine.

Nu este pentru prima oară când se întâmplă un astfel de incident. Cel mai recent a avut loc pe întâi noiembrie, în Piața Maria, când o altă garnitură a deraiat.

Nici atunci nu s-au înregistrat victime sau pagube materiale.

https://www.youtube.com/watch?v=6W7vmuUOgwg
Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite