Un toxicoman a luat ostatici, într-o pizzerie din Paris
Un bărbat s-a baricadat într-un restaurant din zona Parisului și a luat ostatici patru angajați.
Înarmat cu un cuțit, bărbatul este fiul patronului, cunoscut de forțele de ordine.
Potrivit unor informații din presă franceză, autorul luării de ostatici ar fi toxicoman. Întreaga zonă a fost securizată de forțele de ordine iar populația a fost îndemnată să ocolească perimetrul.
După câteva ore, toți ostaticii au fost eliberați, iar fiul patronului a fost reţinut de forțele de ordine.

