Un șofer a întors mașina pe autostradă. A scăpat ca prin urechile acului

10 August 2025, 18:33

Manevră interzisă și extrem de periculoasă a unui şofer, pe autostrada București-Pitești.

A venit de pe o bretea și a vrut să o ia în direcție opusă sensului de mers. Pur și simplu a tăiat calea celorlalte mașini.

Momentul a fost surprins de camera de bord a unui alt autoturism.

Şoferul imprudent a tăiat calea unei cisterne şi a unui camion fără să se tamponeze cu ele, dar s-a ciocnit cu o a treia mașină care circulă regulamentar pe bandă de viteză.

Vinovatul a rămas fără permis de conducere pentru 150 de zile și a fost amendat cu peste 1.800 lei.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite