Un șofer a întors mașina pe autostradă. A scăpat ca prin urechile acului
Manevră interzisă și extrem de periculoasă a unui şofer, pe autostrada București-Pitești.
A venit de pe o bretea și a vrut să o ia în direcție opusă sensului de mers. Pur și simplu a tăiat calea celorlalte mașini.
Momentul a fost surprins de camera de bord a unui alt autoturism.
Şoferul imprudent a tăiat calea unei cisterne şi a unui camion fără să se tamponeze cu ele, dar s-a ciocnit cu o a treia mașină care circulă regulamentar pe bandă de viteză.
Vinovatul a rămas fără permis de conducere pentru 150 de zile și a fost amendat cu peste 1.800 lei.

