Un băiețel de doi ani a căzut în gol de la etajul nouă al unui bloc din Timișoara. Copilul a murit la spital
ACTUALIZARE Băiatul de doi ani a murit după ce a fost operat de medicii de la Spitalul de Copii “Louis Ţurnanu” din Timişoara.
______________
A fost preluat în stare critică de un echipaj medical și dus la Spitalul de Copii din Timișoara.
La fața locului a sosit imediat un echipaj de la SMURD. Criminaliștii au făcut cercetări la fața locului.
Direcția pentru Protecția Copilului s-a autosesizat și verifică dacă este vorba despre un accident sau un caz de neglijență.

