Tragedie în Ploiești: Un adolescent de 15 ani a murit după ce a căzut de la etajul 4

Sinucidere. Depresie / Sursa Profimedia images
23 July 2025, 09:30

Un adolescent în vârstă de 15 ani a murit, marți seară, după ce a căzut de la etajul 4 al unui bloc din Ploiești. Băiatul a suferit răni extrem de grave și, deși a fost transportat de urgență la Spitalul Județean din oraș, medicii nu au mai putut face nimic pentru a-i salva viața.

Potrivit apropiaților, tânărul ar fi fost afectat emoțional de o relație recentă cu o fată de aceeași vârstă. Înainte de tragedie, el le-ar fi spus unor prieteni, cu care petrecuse timp în parc, că are gânduri suicidare. Din păcate, cei din jur au crezut că glumește și nu au realizat gravitatea situației.

Poliția a deschis o anchetă pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care s-a produs incidentul. Trupul băiatului a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală pentru necropsie.

Dacă aveți un copil sau o cunoștință care se confruntă cu probleme emoționale, nu ezitați să cereți ajutorul specialiștilor.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite