Festivalul vinului moldovenesc. Peste 40 de crame de peste Prut expun ce au mai bun la primul vernisaj organizat la București

România a devenit principalul importator de vinuri din Republica Moldova. Numai anul trecut au ajuns la noi peste 12 milioane de litri de vin de peste Prut. Iar acum, în magazine, una din patru sticle de vin de import vine din Republica Moldova. Vecinii noştri vor să crească şi mai mult livrările, şi organizează vernisaje ale vinului, cum e cel organizat în Capitală, în acest sfârşit de săptămână.

Vinul va fi mult și bun, spun producătorii din vestul țării

A fost un an dificil pentru producătorii de vin din România. Vara călduroasă și secetoasă, urmată de episoade de ploi abundente, a dat peste cap planurile viticultorilor. În vestul țării însă, după ce s-a recoltat, situația este mai mult decât mulțumitoare: producția de struguri este peste medie din punct de vedere cantitativ, iar vinul se anunță a fi unul de excepție.

Începe culesul în podgorii. Seceta a făcut strugurii mai dulci, iar vinul ar putea fi mai scump anul acesta

Ploile din ultimele zile au venit ca o binecuvântare pentru vița de vie. Sunt zone în care rodul va fi bogat, iar vinul de bună calitate, spun proprietarii de podgorii. Nu la fel de optimiști sunt și cei care fac vinul în gospodăriile proprii. Lipsa precipitaţiilor îi lasă cu recolta mai puțină. Iar cheltuielile cu motorina și energia ar putea face ca licoarea din struguri să fie mai scumpă.

A ieșit noul Beaujolais. Renumitul vin tradițional este motiv de bucurie pentru francezi

În plină criză sanitară, francezii au găsit un motiv de bucurie. A ieșit noul Beaujolais, renumitul vin tradițional franțuzesc, producție 2021. Trecătorii sunt îmbiați cu un pahar de vin roșu, fructat și aromat iar patronii de restaurante încearcă să reconstituie o atmosfera specifică vremurilor în care nu existau atâtea restricții.

Farmecul podgoriilor atrage tot mai mulți turiști. Povestea lui Laurent, un francez stabilit în România, care are o mică podgorie în Mehedinți

Farmecul podgoriilor românești în miezul toamnei atrage tot mai mulți turiști, unii dintre ei veniți și de peste hotare. Încântați de peisaje și de aromele strugurilor, vizitatorii participă cu drag la culesul viilor sau la preparatul vinului. În momentele de relaxare, se bucură din plin de mâncăruri gustoase. Astfel de experienţe pregătește pentru oaspeții săi și Laurent, un francez stabilit în România, care are o mică podgorie în Mehedinți.

Republica Moldova: Vin făcut după rețeta bunicii

Prin satele Republicii Moldova, mirosul de must proaspăt şi aromat se simte aproape la fiecare poartă. Gospodarii se trezesc de la prima oară ca să culeagă poama şi să pregătească vinul, care, la iarnă, va fi numai bun de turnat în pahare. Fiecare cu reţeta lui, moştenită din generaţie în generaţie.

Ultima Oră

Cele mai citite