Examenul de rezidenţiat, cel mai important în Medicină, este în pericol să nu poată fi organizat la timp pentru că nu există ministru la Educaţie. Mii de absolvenţi de Medicină, Stomatologie şi Farmacie ar trebui să susţină testul pe 17 noiembrie. Metodologia de organizare se aprobă prin ordin comun al ministrului Sănătăţii şi ministrului Educaţiei. Studenţii le cer autorităţilor să găsească soluţii.