Horia Tomescu, de la USR, și Stelian Bujduveanu, de la PNL, sunt, de astăzi, cei doi viceprimari ai Capitalei. Aceștia au fost aleși în ședința Consiliului General, întrunit în această dimineață.
O comună din Dâmbovița se mândrește cu cel mai logeviv primar în funcție din țară. Mircea Ismail se afla la conducerea obștei din Doicești din 1982. Are 72 de ani și a obținut și al 7 lea mandat din 1990 încoace. Vestea că ar putea primi indemnizație specială la pensie în funcție de numărul de mandate îl bucură. Ar compensa salariul mic pe care l-a avut atâția ani.