Tulcea: A crescut numărul turiştilor români din Deltă

Fenomenul turistic din Delta Dunării înregistrat în primele opt luni ale anului a ajuns la nivelul celui din 2019, în ceea ce priveşte vizitatorii români, a declarat vineri, pentru AGERPRES, preşedintele Asociaţiei de Management al Destinaţiei Turistice Delta Dunării (AMDTDD), Cătălin Ţibuleac.

Produse expirate de 7 ani, servite turiștilor pe litoral

Vinul vechi de 7 ani putea fi servit pe litoral sau în Delta Dunării, alături de o friptură din carne expirată tot de atâta timp. Inspectorii de la Protecţia Consumatorului au găsit în congelatoare carne din 2014. Amenzile au ajuns la 500 de mii de lei doar în Deltă. Iar pe litoral, Costineşti a ajuns cea mai murdară staţiune din acest sezon.

Ultima Oră

Cele mai citite