Ploile torențiale au pus în pericol zeci de turiști care au rămas blocați pe munte, în județul Alba
Prăpăd în mai multe localităţi din judeţele Timiş, Hunedoara şi Alba, după ploile torenţiale căzute începând de aseară. Sute de gospodării au fost inundate, iar pompierii au intervenit toată noapte. Vremea rea a pus în pericol şi mai mulţi turişti care s-au aventurat pe munte şi nu au mai putut să coboare.
25 June 2023, 09:04