Cei patru turişti rătăciţi în Retezat, recuperaţi. Salvamontişti: Persoanele nu erau echipate corespunzător

Patru turişti care s-au aventurat pe un traseu pe creastă în Retezat au fost recuperaţi de salvamontişti după o noapte petrecută pe munte. Au reuşit să se adăpostească la o stână părăsită. Salvatorii spun că acţiunea lor a fost extrem de riscantă, mai ales că nu aveau echipamentul potrivit pentru o astfel de ascensiune pe timp de iarnă.

Ultima Oră

Cele mai citite