Tinerii social democrați și-au ales astăzi președintele pentru următorii 2 ani. Gabriel Petrea a fost și singurul candidat înscris. Congresul s-a desfășurat la complexul expozițional Romexpo. La eveniment au participat peședintele PSD, Liviu Dragnea, și premierul Mihai Tudose.