Turismul balnear reînvie - Noi centre moderne de recreere și de tratament, la Băile Figa și Ocna Mureș. Investițiile se ridică la milioane de euro

Investițiile făcute în zonele cu ape termale din țară, încep să dea roade. Este și cazul de la Băile Figa. Deschise în 2010, dar doar pe timp de vară, acestea au continuat să se dezvolte de la an la an. Au fost înființate bazine de înot noi cu funcții recreative și de recuperare, un bazin cu apă sărată și multe spații de relaxare. Astăzi a fost inaugurat noul centru recreativ care va fi deschis publicului pe 1 decembrie. Localnicii cu posibilități reduse au acces gratuit.

Băile Herculane: Hotelierii cer redeschiderea centrelor spa

Hotelierii din stațiunea Băile Herculane cer redeschiderea centrelor spa, foarte căutate de turiști în sezonul rece. Pentru hotelieri este un profit important, după o perioadă în care mai mult au pierdut decât au câștigat.

Ultima Oră

Cele mai citite