Românii se înghesuie să ia titluri de stat. În doar o săptămână au împrumutat Guvernul cu o sumă record: 4,3 miliarde de lei. O afacere reciproc avantajoasă. Cetăţenii fac o investitie profitabilă, iar Executivul foloseşte banii ca să acopere gaura din bugetul de stat.