Tone de deșeuri pe un teren al primăriei Arad. Garda de Mediu a dispus salubrizarea zonei în maxim 60 de zile
Groapa ilegală de gunoi aproape de centrul orașului Arad, la doar cinci minute de mers cu mașina. În ultimii ani, pe un teren aflat în proprietatea primăriei, s-au adunat deșeuri de tot felul, fără ca autoritățile să intervină. Inspectorii de la Garda de Mediu au constatat abia acum problema și au somat primăria să ia măsuri. Altfel riscă o amendă de zeci de mii de lei.
16 February 2026, 18:42 (actualizat 16 February 2026, 18:43)