Avertismentul experților în climă: Până la sfârşitul secolului, planeta ar putea avea două luni în plus de caniculă!

Pământul se încinge tot mai mult. Până la sfârşitul secolului, planeta ar putea avea două luni în plus cu temperaturi caniculare, avertizeză experţii în climă. Scenariul cel mai optimist arată că planeta se va încălzi treptat cu 2,6 grade Celsius, iar ţările mici şi sărace vor fi cele mai afectate de aceste schimbări.

Ultima Oră

Cele mai citite