A apărut prima demitere după tragedia din Maternitatea de la Botoșani. "Nu am aer" au fost ultimele cuvinte ale Alexandrei Ivanov, care a murit în chinuri

Managerul Spitalului de Urgență Botoșani, unde în urmă cu câteva zile a murit tânăra gravidă, după ore de agonie, a fost demis de șefa Consiliului Județean. Primele concluzii ale anchetei DSP au confirmat acuzațiile familiei - femeia s-a chinuit cu dureri atroce și nimeni nu i-a acordat îngrijiri medicale, timp de 7 ore! Dincolo de protocoale, e vorba de responsabilitate și conștiință profesională, a declarat ministrul Sănătății, Alexandru Rafila, la TVR INFO.

Cazul tinerei care a murit în spitalul din Botoşani. Familia a făcut publice mesajele pe care aceasta le-a schimbat cu medicii, în care implora să fie ajutată şi spunea că are dureri foarte mari

Lacrimi, durere şi flori pentru Alexandra, mama de doar 25 de ani din Botoşani care şi-a pierdut viaţa în urmă cu două zile după ce ar fi petrecut o noapte în suferinţă pe patul de spital. Rude, prieteni şi chiar oameni care doar au auzit povestea tinerei au aprins o lumânare în faţa maternităţii.

Ultima Oră

Cele mai citite