Doar 3 clădiri cu risc seismic se reabilitează în Capitală, din cele aproape 850 de imobile încadrate în clasele I și II
În ultimii 30 de ani, autoritățile au consolidat și reabilitat doar câteva zeci de clădiri cu risc seismic. Teama de cutremur nu a impresionat nicio administrație, iar acum, din cele aproape 850 de imobile încadrate în clasele I și II de risc seismic, doar trei sunt în șantier. Unul a fost deschis azi.
4 March 2024, 15:11 (actualizat 4 March 2024, 19:02)