Este anchetă la Spitalul Județean de Urgență Craiova. Un pacient operat în unitatea medicală a fost transferat la terapie intensivă în secția non-COVID. Între timp, rezultatul testului a confirmat că bărbatul era, de fapt, pozitiv. Conducerea spitalului a cerut explicații de la toți medicii implicați.
Cinci mii de lei este amenda pe care a primit-o Spitalul de Urgentă din Craiova de la DSP Dolj, în urma filmulețelor cu gândacii care mișunau la secția de Pediatrie.
Anchetă la secția de pediatrie a Spitalului judeţean de urgență din Craiova. Direcția de Sănătate Publică s-a autosesizat în urma unor imagini revoltătoare, apărute în mediul online. Un părinte a filmat gândaci care mișună pe paturile ocupate de mame și copii. Reprezentanții instituției ridică din umeri și chiar insinuează că imaginile nu ar fi din spital.