Criza din sănătate nu s-a încheiat. După discuțiile repetate dintre ministrul Sănătății și managerii de spitale, dar și cu sindicatele, problema salariilor și a sporurilor tot nu s-a rezolvat. În București și în țară, personalul din sănătate a continuat protestele și amenință cu greva.
Săptămâna începe cu proteste în multe spitale din țară. Angajații sunt supărați că li s-au tăiat sporurile și au primit salarii chiar la jumătate față de lunile trecute. Ministrul Sănătății i-a chemat la discuții pe managerii principalelor spitale și s-a întâlnit cu ministrul Finanțelor. Mesajul a fost unul ferm - Bugetul e clar, managerii să-și facă treaba, a declarat Sorina Pintea.