Secţia ATI de la Spitalul de Arsuri din Capitală a fost redeschisă
Secţia de anestezie şi terapie intensivă a Spitalului de Arşi a fost redeschisă. Iar primii pacienţi au fost deja internaţi. Secţia a fost închisă acum opt luni, după ce un medic a filmat un pacient în ale cărui răni mişunau larve. Conducerea spitalului spune că s-a făcut dezinfecţie până la cărămidă şi că sectia are toate avizele.
6 March 2017, 10:35