În Spania, proprietarii nu au voie să îi dea afară pe chiriaşii rău platnici. Firme specializate recurg la ameninţări
În Spania legea îi protejează atât de mult pe chiriaşi, încât proprietarii nu au voie să îi dea afară din locuinţe, chiar dacă aceştia refuză să mai plătească chiria. Singura cale este prin tribunal, dar ca și în România, procesele durează ani de zile. Aşa că au apărut diferite companii care se ocupă cu eliberarea locuinţelor ocupate: mai ales prin intimidare.
22 March 2024, 12:15 (actualizat 22 March 2024, 12:16)