Patru copii au fost duși în stare gravă la un spital din Capitală, după ce bunica lor i-a spălat cu insecticid pentru a-i scăpa de păduchi. A fost deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă

Patru copii din Ţăndărei, județul Ialomița au ajuns în stare gravă la spital. Bunica lor i-a spălat cu insecticid, crezând că astfel îi va scăpa de păduchi. Cel mai mic dintre ei, care are doar un an, a fost afectat cel mai tare de substanţa chimică. Copiii sunt internați la ”Grigore Alexandrescu” și au fost stabilizați. Poliția a deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Ultima Oră

Cele mai citite