Furt mai puțin obișnuit. Un bărbat de 25 de ani a pătruns într-o biserică din Capitală, de unde a furat moaștele Sfântului Ioan Gură de Aur. Polițiștii au intrat pe fir și au făcut mai multe percheziții. Are detalii Liliana Năstase.
Paraclisul Catedralei Mântuirii Neamului îşi va serba hramul de toamnă, vineri, la pomenirea Sfântului Ierarh Ioan Gură de Aur, cu respectarea strictă a normelor de protecţie sanitară în vigoare, anunță Agenţia Basilica a Patriarhiei Române.