Raport al Comisiei Europene: Un sfert dintre români folosesc serviciile publice digitale. Media Ununii Europene este de 74%. România, scor redus și la serviciile publice digitale oferite cetățenilor

Mai puțin de un sfert dintre românii care au acces la internet, folosesc serviciile publice digitale. Sunt date din cel mai recent raport al Comisiei Europene care ne cere să creștem ritmul. De la București, Ministerul Digitalizării crede că robotul ION e cel care va reuși să-i învețe pe români să-și plătească taxele şi impozitele online ori să îşi scoată cazier.

Ultima Oră

Cele mai citite