Demonstraţiile anticorupţie şi antiguvernamentale nu contenesc în Serbia, după moartea celor 15 persoane strivite sub un acoperiş din beton, în gara Novi Sad, în luna noiembrie a anului trecut.
Zeci de mii de persoane au manifestat din nou sâmbătă la Belgrad împotriva violenţei, o mişcare născută în urma a două atacuri armate mortale care s-a transformat într-o manifestaţie de furie împotriva guvernului, notează AFP.