Premierul Viorica Dăncilă a transmis, marţi, preşedintelui Klaus Iohannis, o scrisoare în care salută faptul că a răspuns apelului său de colaborare politică şi a anunţat că îi va adresa cu celeritate, invitaţia de a participa la şedinţa de Guvern, dacă va considera necesară participarea acestuia.