Șeful ANPC, scandal cu poliția. Horia Constantinescu l-ar fi sunat pe şeful IPJ Constanţa când a fost oprit în trafic: “Alergam maşina ca să ajung să îmi salvez o colegă, că e bătută, scuipată”

Încă un scandal între un șef al unei autorități a statului şi Poliţie. Horia Constantinescu, preşedintele ANPC, a fost înregistrat de un agent de la Poliţia din Eforie în timp ce îl suna pe şeful IPJ Constanţa, la o oprire în trafic. Conform înregistrării, care ar fi din august 2020, Horia Constantinescu nu i-a prezentat polițistului actele, ci i-a înmânat legitimaţia de la ANPC şi i-a transmis că se grăbeşte să ajute o colegă care ar fi fost agresată în timpul unei inspecţii. După apariția imaginilor, șeful ANPC a venit cu explicații. Iar Poliția face anchetă internă.

Focuri de armă într-un camping din Vama Veche. Un tânăr a fost împușcat în picior. Agresorul a fost reținut

Incident armat în Vama Veche. Atenţie, sunt informaţii ce vă pot afecta emoţional! Un tânăr de 21 de ani a fost împuşcat vineri seară în picior, de un bărbat de 50 de ani. Motivul se pare că au fost consumul de alcool şi muzica pe care victima o asculta la un volum prea mare. Speriat, cel care a apăsat pe trăgaci a ameninţat că se sinucide. În cele din urmă, agresorul, colonel în rezervă, s-a predat. Audierile lui vor începe săptămâna viitoare, după un control neuropsihic.

Războiul palmierilor din Capitală | Nicuşor Dan: O să scoatem palmierii de la Piaţa Unirii şi o să îi ducem domnului Negoiţă. Primarul Sect.3: Nu era nevoie de aviz pentru plantarea lor

Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat luni că palmierii extraşi de la Piaţa Unirii vor fi duşi la Primăria Sectorului 3, el subliniind că aceştia au fost plantaţi ilegal. Primarul Sectorului 3, Robert Negoiţă, a declarat, luni, că nu era nevoie de aviz pentru plantarea palmierilor, criticându-l pe edilul general Nicuşor Dan care a susţinut că arborii au fost puşi ilegal.

Ultima Oră

Cele mai citite