Timișoara. Mamele și-au luat bebelușii bolnavi de COVID-19 acasă

O altă situaţie gravă este la Timişoara, unde nu este clar cum au ajuns câţiva nou născuţi să aibă teste pozitive la noul coronavirus. Mamele, care au teste negative, au plecat acasă după naştere împreună cu bebeluşii. Ce se întâmplă acolo, şi ce anchete sunt în derulare, aflăm de la Adriana Pinti. Bună dimineaţa!

Brutăria din Ditrău va angaja patru muncitori din Nepal

Brutăria din comuna Ditrău, județul Harghita, unde lucrează trei angajați din Sri Lanka va angaja încă patru brutari din Nepal, aceștia urmând să sosească în România peste o lună, a declarat patronul societății comerciale, pentru Mediafax.

Scandal după ce șeful poliției brașovene a fost amenințat de un om politic

Consilierul PNL care l-a insultat pe șeful poliției brașovene ar trebui să plece din partid, consideră președintele formațiunii Ludovic Orban. Deși a trecut o săptămână de la scandalul provocat de Andrei Kadas, liderii locali n-au luat încă măsuri, pe motiv că vor să afle mai multe detalii.

Detalii din referatul procurorilor privind crima din Piața Constituției

Detalii de Vestul Sălbatic reies din referatul procurorilor privind crima din Piața Constituției. Totul a plecat de la o femeie, bandele rivale au venit în Piata Constituției cu zeci de bătăuși înarmați cu săbii, bâte și țevi ca să își regleze conturile. Culmea, încăierarea a fost filmată de camerele de sparavegehere de pe clădirea Parchetului General. Urmează imagini și informații cu puternic impact emoțional.

Ultima Oră

Cele mai citite