18 ani fără minerit. Roșia Montana își caută viitorul
18 ani fără minerit. Un majorat simbolic la Roșia Montană care se luptă să devină mai mult decât o anexă a exploatării de aur și o controversă națională. An de an, zeci de voluntari vin alături de localnici pentru a dă o față nouă comunei. Sunt pași mici, dar promițători.
19 August 2025, 20:07 (actualizat 19 August 2025, 21:19)