Israelul şi România au semnat un acord de furnizare de grâu în situaţii de urgenţă
În ideea consolidării securităţii alimentare a Israelului, ministrul Agriculturii, Avi Dichter, a semnat, duminică, la Bucureşti, un memorandum de înţelegere cu privire la furnizarea de grâu în situaţii de urgenţă, informează agenţia de presă TPS.
13 May 2024, 08:58 (actualizat 13 May 2024, 08:59)