O nouă dezbatere pe tema statului de drept în România a avut loc în Parlamentul European. Ca de fiecare dată când au avut loc astfel de discuții, și acum participanții s-au împărțit în două tabere ireconciliabile care s-au acuzat reciproc. Amănunte în corespondența de la Lucian Pîrvoiu.