Un număr de 217 de români din diaspora s-au infectat cu coronavirus. Dintre aceștia, cei mai mulți sunt din Spania, respectiv 126 de oameni, și din Italia, unde sunt 57 de cetățeni români îmbolnăviți, informează Grupul de Comunicare Strategică (GCS).