Tot mai mulți români petrec Revelionul în Serbia

Sunt tot mai mulți românii care aleg să petreacă noaptea dintre ani în hotelurile și restaurantele din Serbia. De altfel, în ultimii ani, vecinii de la sud de Dunăre pregătesc petreceri tot mai fastuoase de Revelion, special pentru ei. Românii sunt mari iubitori de bucătărie tradițională sârbească, dar apreciază din ce în ce mai mult şi pârtiile din Serbia.

Românii, ademeniţi de sârbi pentru noptea dintre ani. La Galați, pensionarii se pregătesc de Revelion

Restaurantele sârbeşti sunt renumite pentru zecile de preparate tradiţionale, dar mai ales pentru modul ireproşabil în care clienţii sunt serviţi. Nici nu este de mirare că zeci de români preferă să treacă Dunărea pentru petrecerea dintre ani. Și tot pentru o petrecere de pomină se pregătesc și peste 1000 de gălăţeni care au reușit să cumpere un bilet la Revelionul pensionarilor.

Ultima Oră

Cele mai citite