Peste 1.000 de români s-au întors acasă, pe calea aerului, din Orientul Mijlociu. Anunțul a fost făcut vineri seară, de ministrul de Externe, Oana Țoiu, care a oferit detalii despre modalitățile de întoarcere și a precizat că se fac eforturi pentru repatrierea celor rămași în zona de conflict.
6 March 2026, 22:16 (actualizat 6 March 2026, 22:25)